REZERVACE PŘES TELEFON : +420 728 272 958

Obec Černá v Pošumaví leží na levém břehu Lipenské přehrady v nadmořské výšce 728m v Chráněné krajinné oblasti Šumava, okrese Český Krumlov v Jihočeském kraji zhruba 18km od Českého Krumlova.

 

První písemná zmínka o obci je z roku 1268, kdy se stala majetkem kláštera ve Zlaté Koruně, kterému ji věnoval purkrabí Hirzo z Klingerbergu. Osada se rozkládala v údolí potoka, jehož vody se po dešti zbarvovaly do černa a tak první název zněl "Na černé řece". Dominantou obce je kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, který byl vystavěn v roce 1799-1800 na místě někdejší dřevěné kaple z roku 1787.

 

Černá v Pošumaví je místem kde je Lipno velké i Malé.

 

Hladinu lipenského jezera rozděluje víc než půlkilometrový násep ( hráz na které vede silnice do obce Hůrka-vlaková zastávka Černá v Pošumaví ). Menší části lipenského jezera, která se táhne nad pozůstatky bývalých dolů se říká "Malé Lipno" a za náspem opačným směrem se rozprostírá rozlehlá vodní plocha jezera, pod níž se kdysi klikatila řeka Vltava.

 

Černá v Pošumaví je hojně navštěvovaná právě proto, že je středem lipenské oblasti a může všemi směry nabídnout mnoho sportovních a kulturních aktivit jak v létě tak i v zimě.

 

Díky své jedinečné poloze se v létě stala Černá v Pošumaví oblíbeným cílem vyznavačů vodních sportů-jachting, windsurfing, kiteboarding. Objevit kouzlo šumavské přírody a lipenského jezera z jiného pohledu, můžete z paluby parníku při okružní vyhlídkové plavbě nebo také z anglické motorové jachty Crosswinds Maldon, která nabízí dvouhodinovou plavbu s kapitánem až pro 10 osob. Na písečných a travnatých plážích v Černé je k dispozici jak pro děti tak i pro dospělé hřiště na plážový volejbal a nohejbal, workoutové hřiště, dětské prolézačky, minigolf , tobogán a také půjčovny sportovního vybavení jak na vodu tak na silnici ( šlapadla, veslice,motorové loďky, surfi, paddleboardy, elektrokoloběžky, elektrokola, skútry, kola, koloběžky,...). Kousek od pláže můžete s dětmi navštívit pouťové atrakce a dětskou kontaktní minizoo. V prvním digitalizovaném letním kině v České republice, se večer během letních dní promítá film za každého počasí ( až 120 krytých míst ) a během dne probíhají divadelní představení pro děti. Za návštěvu stojí písečná pláž Windy Point s koktejlovým barem, mořem sluníčka, zábavy a dobrých drinků. Pokud chcete zažít dobrodružství, navštivte lanové a paintball centrum-Adventurapark, který se nachází v těsné blízkosti pláže v lesíku pod letním kinem. Z Černé v Pošumaví se můžete vydat na kole po značených cyklostezkách ale i pěšky po turistických trasách a naučných stezkách. Spojte svou rodinnou dovolenou s Vaším koníčkem "rybařením". Lipno je vyhlášeným rybářským revírem a vzhledem k tomu, že od konce padesátých let, kdy bylo jezero vybudováno, nebylo nikdy zcela vypuštěno, dorůstají zde ryby kapitálních velikostí.

 

V zimě pokud přeje počasí se v Černé v Pošumaví na zamrzlém jezeře, upravuje bruslařská dráha ,která vede do Horní Plané . Bruslení na zamrzlém Lipně je velkým zážitkem a patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám. Nástupní místo je na veřejné pláži, kde se nachází lavičky na přezutí. Dalším lákadlem v Černé jsou vždy kvalitně připravené tři okruhy běžeckých stop. Zamrzlé a zasněžené Lipenské jezero poskytuje také podmínky pro netradiční zimní sport-snowkiting ( jezdec na lyžích nebo snowboardu se nechává táhnout silou větru na říditelném draku )-přímo u jezera kurzy i půjčovna draků, podle síly větru a zkušeností klienta. Vyzkoušet si můžete lední jachting ( plachtíte silou větru a na trupu lodi jsou připevněné speciální nože nebo skluznice )-přímo u jezera si vypůjčíte lední jachtu, v ceně je zaškolení od instruktora. I zima nabízí rybářům unikátní zážitek při lovu ryb "na dírkách" v soukromém revíru v Černé v Pošumaví, bez nutnosti vlastnit rybářský lístek a zachytat si mohou i děti. Rybářské vybavení Vám na celý den zapůjčí.

 

Černá v Pošumaví-služby

 

  • Obchod s potravinami Coop Tuty
  • Bankomat KB
  • Česká pošta
  • Čerpací stanice s minimarketem, stanice LPG
  • Prodejna rybářských potřeb a povolenek
  • Půjčovny sportovních potřeb

NEPŘEHLÉDNĚTE

ADRESA

Černá v Pošumaví 279,

382 23 Černá v Pošumaví

 

 

Jsme plátci DPH

 

KONTAKT

Markéta Junková

 

Tel.: +420 728 272 958

Tel.: +420 608 731 541

Email: info@ubytovanimalelipno.cz

 

 

ZHOTOVIL